Enamlevinud nägemishäired
Lühinägevus e. müoopia on valdavalt põhjustatud silma piklikkusest horisontaal-suunas, mistõttu silmaläätse läbinud kujutis langeb võrkkesta ette ja tekkinud pilt on udune. Müoopia võib tekkida ka silmaläätse liigse kumeruse tõttu. Korrigeerimiseks asetatakse silma ette miinuslääts, või ka sarvkestale kontaktlääts, hajutamaks valguskiiri viisil, et need langeksid võrkkestale ja tekkinud kujutis oleks selge.
Lühinägev silm korrigeeriva miinusläätsega
Kaugnägevus e. hüperoopia on nägemishäire, mis on põhjustatud silma lühidusest horisontaalsuunas või silmaläätse vähesest kumerusest, mistõttu silmaläätse läbinud kujutis langeb võrkkesta taha ja tekkinud pilt on udune. Korrigeerimaks hüperoopiat, asetatakse silma ette kiiri koondav plusslääts, mis tagab valguskiirte langemise võrkkestale. Tulemuseks on selge kujutis.
Kaugnägev silm korrigeeriva plussläätsega
Vanaeanägevus e. presbüoopia tekib keskealistel inimestel seoses silmaläätse ja läätse liigutavate lihaste vananemisega. Koed muutuvad kuivemaks ja jäigemaks, mistõttu ei suudeta silmi pingutada lähedale vaatamiseks ja lugemiseks. Tekib nähtus “käed jäävad lühikeseks”. Presbüoopiat korrigeeritakse plussläätsedega, kompenseerimaks silmaläätse kohandumisvõime puudulikkust. Vanaea-nägemine on progresseeruva iseloomuga.
Presbüoobi silm lugemas
Presbüoobi silm korrigeerituna lugemiseks plussläätse abil
Astigmatism on põhjustatud sarvkesta või silmaläätse ebakorrapärasest kujust, mis põhjustab osade valguskiirte langemise võrkkesta ette ja samas ka taha. Tavaliselt kaasasündinud, on peaaegu märkamatul kujul enamikel inimestest. Tugeva astigmatismi puhul nähakse ringi asemel ellipsit või punkti asemel kahte kõrvuti asetsevat punkti. Korrigeeritakse silinderklaasidega.
Blogi
Loe lähemalt kõige uue või huvitava kohta, mis silmadega seotud – tervisest ja trendidest, nippidest ning innovatsioonist.
Kõik artiklid-
Lühinägelikkus ja müoopiat pidurdavad prilliklaasid
Üha enam lapsi kannatavad tänapäeval nägemishäirete all ning enamlevinumaks probleemiks noorte hulgas on müoopia ehk lühinägelikkuse areng. Ennustatakse, et aastaks 2050 võib olla müoopiast haaratud ligi 50% kogu inimkonnast ja seetõttu on aktiivselt hakatud otsima võimalusi müoopia epideemilise leviku pidurdamiseks, ...
Loe edasi -
Uus kollektsioon meie valikus – Philipp Plein
Pühendumus erakordsele. Pühendumine ilule. Kirg rock’n’rolli vastu. Need on veendumused, mis on ajendanud Philipp Pleini looma kaubamärki, mille sünonüümiks on piiramatu luksus ja terav stiil.
Loe edasi -
Mida päikeseprillide valikul silmas pidada?
Suvi on jälle käes ning päikesepaistelisi päevi on eriti rohkesti. Selleks, et silmad oleks ilusa ilmaga kaitstud, peab aga tegema otsuse, millised prillid pähe panna ning millisel juhul on õige valida hoopiski optilised päikeseprillid.
Loe edasi